29.03.24- 07.04.24 – שייט וזמר בנהרות הולנד ובלגיה עם להקת הגבעטרון מדריך: שי שרון – עם חברת שביל הזהב וחברת דרכים

111111

למהירי החלטה!!!

שייט וזמר בנהרות הולנד ובלגיה

עם להקת הגבעטרון 10 ימים • קבוצת מאורות – 29.3.24 – 7.4.24

כולל ביקור בתערוכת פרחי הצבעונים בקוקנהוף

  עם חברת דרכים בשיתוף חברת בשביל הזהב – בהדרכת שי שרון

יש להירשם עד תאריך 17.01.2024

 

 

 

 

 

 

אין מרהיב יותר מאשר שיט בנתיבי המים הרבים והמגוונים בארצות השפלה, בלגיה והולנד בעונת האביב. הספינה מרחפת על פני הנהר הרוגע, בינות לתעלות , סכרים וגשרים קבועים וכאלה הנפתחים. שדות מרעה הנראים כמשטחי קטיפה בירוק בוהק נמתחים עד לאופק. ברבורים לבנים וברווזים מרחפים להם על פני המים, תחנות רוח, שכנפיהן מסתובבות כענקים. ולאורך הנתיבים האלה נבקר בערים היפיפיות אנטוורפן, אמסטרדם. סמטאות מתפתלות לאורך התעלות, מרוצפות באבני בזלת, חומות ומגדלי שמירה ציוריים, עם חלונות זעירים, צריחים המספרים חרש את סיפורם של משפחות אצולה שהתגוררו בהם בעבר, אבירים עם שריון עברו בשעריהם כשהם דוהרים על הסוסים וכנסיות עם יצירות אמנות.

נצפה גם בפריחת הצבעונים בתערוכת קוקנהוף שהיא אחת המחזות המרהיבים והצבעוניים ביותר. הפריחה מתחילה כל שנה בסביבות סוף מרץ ונגמרת לקראת סוף מאי – עונת האביב בהולנד, מה שמשאיר לנו שמונה שבועות בלבד ליהנות מהמראה הקסום של לבלוב שדות הצבעוני. הפרחים פורחים בגני קוקנהוף בשלל צבעים והאזור כולו הפך לאחד מסמליה של הולנד. בגנים המטופחים תוכלו למצוא מיני פרחים רבים כמו נרקיסים, יקינתונים, צבעונים כמובן, ופרחים אחרים מפקעות אביב. תוכלו לראות כאן גם עצי דובדבן יפנים, אזליאה ושושנת האלפים ועוד מיני צמחים שלא תראו במקומות אחרים.

הצטרפו לשייט ייחודי זה בנהרות הולנד ובלגיה, בהשתתפות להקת הגבעטרון המיתולוגית, עם מבחר שירים מכל התקופות, חגיגת זמר עברי בניהולו המוזיקלי של אילן גלבוע.

 

מסלול הטיול

 

יום 1 תל אביב – בריסל

ניפגש בנתב”ג ונצא בטיסת אחר הצהריים לבריסל. בהגעה ניסע למלון להתארגנות ומנוחה. לינה באזור בריסל.

 

יום 2 תל אביב – אמסטרדם

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאמסטרדם, בירת הולנד, מיעדי התיירות המובילים בעולם. הרחובות היפים, הניגוד המרתק בין ישן לחדש, האווירה הצעירה, הקוסמופוליטית. זוהי עיר משגשגת שאופייה ההולנדי ניכר בה בכל מקום. הבניינים מן המאות ה-17 וה-18, המוני האופניים, הכיכרות, התעלות שעצים לאורכן והגנים הרבים בעיר, כולם תורמים לאווירה המיוחדת שלה. עם ההגעה נערוך סיור פנורמי בעיר ולקראת שעות הצהריים ניסע לנמל העיר שם יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בשבוע הקרוב. לפני ארוחת הערב, ייערך קוקטייל קבלת פנים חגיגי. לינה בספינת הנהר.

 

יום 3 ארנהם – המוזיאון הפתוח – מוזיאון Kröller-Müller – בערב הופעת הגבעטרון

בשעות הבוקר תגיע הספינה לארנהם (Arnhem). נערוך סיור קצר בעיר ונבקר במוזיאון הפתוח, הממוקם בנוף יפהפה בפאתי העיר. במוזיאון למעלה מ-80 בתים, חוות וטחנות היסטוריות מכל רחבי הולנד. לאחר ארוחת הצהריים ניסע לביקור במוזיאון Kröller-Müller, בו נמצא את אוסף ואן גוך הטוב בעולם ונהנה מיצירות מופת של מאסטרים מודרניים כמו קלוד מונה, ז’ורז’ סרא, פבלו פיקאסו ופיט מונדריאן. בגן הפסלים נטייל על פני יצירות של אריסטיד מאיול, ז’אן דובופה, מרתה פן ואחרים. מיקומו בלב היער והשילוב הייחודי של אמנות וטבע הופכים את ה-Kröller-Müller למקום ליהנות ולהירגע בו. בתום ביקורנו נחזור לספינה ונמשיך בהפלגה. בערב מצפה לנו הופעה פרטית של להקת הגבעטרון. לינה בספינת הנהר.

 

יום 4 מידלבורך

בשעות הצהריים המוקדמות הספינה תעגון במידלבורך, בירת הפרובינציה ההולנדית זילנד (Zeeland). עיר עתיקה שנפגעה קשה במהלך מלחמת העולם השנייה ושוקמה מאז. במרכזה ניצב מגדל פעמונים בגובה 55 מטרים אשר השתייך לבניין העירייה מימי הביניים. נצא לסיור רגלי במהלכו נהנה מאווירת ימי הביניים של העיר, נתרשם מבית השקילה, נראה את הכנסייה העצומה, אשר נוסדה בשנת 1120 והייתה לה השפעה רבה על העיר ועל האזור כולו. בנוסף נראה את בניין העירייה המרשים ואת החזיתות הנפלאות של בתי המסחר הישנים. לינה בספינת הנהר.

 

 

 

יום 5 גנט – ברוז – “ונציה של הצפון”

בשעות הבוקר נעגון בגנט בירתה ההיסטורית של פלנדריה, העיר הרביעית בגודלה בבלגיה והיפה שביניהן היושבת במפגש הנהרות סכלדה ולייה. בימי הביניים הפכה לאחת הערים הגדולות והחשובות באירופה הודות לנמל שלה שדרכו עברו ועוברות סחורות לכל חלקי אירופה עד היום. במרכז העיר, אזור רחב ידיים להולכי רגל, מלא בבניינים שמהווים את שיא הארכיטקטורה הפלמית המפוארת מימי הביניים המאוחרים, מבנים מפורסמים כמו קתדרלת באוו הקדוש, טירות מרשימות וגם בניינים בסגנון ארט נובו. הקתדרלה על שמו של באף הקדוש עברה תהפוכות רבות והושלמה במאה 16 והיא ידועה בזכות יצירות האומנות שבה המפורסם שביניהן ציור המזבח, הידוע בשם "הערצת השה" של שני האחים יאן והוברט ון אייק. מגנט ניסע אל ברוז’ המכונה גם ונציה של הצפון. העיר נשתמרה מימי הביניים ועד היום. זוהי עיר מקסימה, רומנטית, עם תעלות רבות, טובלת בהרבה ירק. נטייל ברחובותיה הציוריים, על הגשרונים מעל התעלות ובכיכר השוק המוקפת בתי גילדות מעוטרים בגמלונים. נגיע לכיכר בורג, בה נראה את בזיליקת הדם הקדוש, אשר לפי האמונה נשמרו בה טיפות מדמו של ישו, נראה את בית העירייה העתיק ביותר בבלגיה על חזיתו המפוסלת ולא נשכח את השוקולד הטוב ביותר שנמכר באין ספור חנויות מיוחדות לחובבי המתוק מתוק הזה, חגיגה אמיתית של פרלינים, טרפל וסוגי שוקולד ממולאים מכל טוב. אחרי הצהריים נחזור לספינה לקראת המשך ההפלגה. בערב נתכנס לערב עם מיטב השירים מהזמר העברי. לינה בספינת הנהר.


יום 6 אנטוורפן (
Antwerp)

בשעות הבוקר המוקדמות הספינה תעגון באנטוורפן – העיר השנייה בגודלה בבלגיה ובה אחד הנמלים הגדולים ביותר באירופה. העיר משמשת מרכז עולמי ליהלומים שגורמים לה להיות מקום מצוין לקניית אבני חן. המסחר ביהלומים, המתנהל בעיקר על ידי יהודים אורתודוכסים, העניק לאזור הסחר את הכינוי “ירושלים של הצפון”. נבקר בקתדראלה של העיר בה מוצגים שני טריפטיכונים גדולים של פטר פול רובנס ונסייר במדרחוב המפורסם. נחזור לספינה לארוחת הצהרים ולאחריה נצא שוב להשלמת הסיורים בעיר. נבקר בתחנת הרכבת המפוארת של העיר, נעלה לתצפית מבניין מוזיאון מאס (Museum MAS)הבנוי מאבן חול אדומה, נבקר בכיכר השוק הענקית שנמצאת בין בניין העיריה המרהיב לבנייני הגילדות כשבמרכזה מזרקת בראבו המפוארת, המהווה את אחד מסמלי העיר.

לינה בספינת הנהר.

 

  

יום 7 רוטרדם – קינדרדאייק – האג – פנורמת מזדך – בערב הופעה נוספת של הגבעטרון

הבוקר נעגון ברוטרדם, הידועה כאחת מערי הנמל הגדולות ביותר בעולם. נצא בנסיעה קצרה אל קינדרדאייק, בה נערוך סיור רגלי במהלכו נראה את הריכוז הגדול ביותר בהולנד של טחנות רוח פעילות. נחזור לספינה ולאחר ארוחת הצהריים ניסע לביקור בעיר האג, מרכזה השלטוני של הולנד. נבקר בעיר העתיקה שבמרכזה כיכר הביננהוף והאגם הצמוד לה. נראה את בנין הפרלמנט העתיק, נביט משתאים בפנורמת מזדך ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. בערב מצפה לנו הופעה פרטית נוספת של להקת הגבעטרון. לינה בספינת הנהר.

 

יום 8 אמסטרדם – זאנסה סכאנס – תערוכת הפרחים בקוקנהוף

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מספינת הנהר ונצא בנסיעה לביקור בכפר ההולנדי זאנסה סכאנס (Zaanse Schans) זהו כפר ציורי שהחל משנת 1961 הוכרז כפרויקט לאומי לשימור ההיסטוריה, התרבות והמסורת ההולנדית הכפרית. מאז הפך לכפר אומנים, מוזיאון פתוח ויעד תיירותי למיליוני מבקרים מידי שנה, בו ניתנת לנו אפשרות חד-פעמית להציץ מתוך “קפסולת זמן” על הולנד של המאה ה-17. נבקר ברחבי הכפר הידוע ומזוהה בעיקר בזכות טחנות הרוח המפורסמות שבו המוקפות בדשא רחב וירוק היוצר תחושה פסטורלית ומקסימה ובכל אחת מהן נמצא גם מוזיאון קטן שמציג את ההיסטוריה והמורשת ההולנדית. לאחר ארוחת הצהריים ניסע לתערוכת הפרחים בקוקנהוף המורכבת ממיליוני פרחים המוצגים בצורה אמנותית ומושלמת. באף מקום אחר בעולם פרחי האביב והצבעים אינם מרהיבים כמו בקוקנהוף. הפארקים היפים של קוקנהוף מציעים רוגע והשראה. בנוסף למיליוני הפרחים שגדלים או מסודרים כאן, יש גם את פארק הפסלים הגדול ביותר בהולנד והוא אחד מהמקומות המצולמים ביותר בעולם. לינה בספינת הנהר.

 

  

ימים 9+10 אמסטרדם – וולנדם – בריסל – טיסה ישירה לתל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מספינת הנהר וניסע לביקור בוולנדם, אחת מעיירות הדייגים המפורסמות והידועות ביותר בהולנד. העיירה ידועה בעיקר בזכות התרבות ההולנדית האותנטית שהיא מייצגת. זאת עיירה ציורית ופסטורלית בה ניתן ליהנות מבתי העץ החמודים, יריד תלבושות הולנדי אותנטי, דוכני אוכל מקומי ועוד טעימות רבות מהמסורת ההולנדית. לקראת שעות הצהריים נצא בנסיעה לכיוון בריסל. בהגעה נצא לסיור בעיר, נפגוש את פסל “מונקין פיס” – “הילד המשתין”, שהפך לסמלה של בריסל וכמובן נבקר בגראן פלאס – הכיכר הגדולה הנחשבת לאחת הכיכרות היפות באירופה. נמשיך ונטייל בעיר ככל שיותיר הזמן ולקראת שעות אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה של בריסל ממנו נמריא ארצה לתל אביב אליה נגיע לאחר חצות

 

 

הספינה – Amadeus Cara

בספינה מקום ל – 163 נוסעים ובתאים מיזוג אויר, מייבש שיער, מקלחת ושירותים, מיני בר, טלוויזיה שטוחה טלפון וכספת. בספינה: מסעדה פנורמית, בר פנורמי, חדר כושר, חנות ומעלית. בקישור הבא ניתן למצוא פרטים אודותיה ותמונות להמחשה:
https://www.senior.co.il/ship/amadeus-cara-1//?from-trip=1

 

פרטי הטיסות

 יציאה 29/03/2024

תל אביב – בריסל :  המראה 17:10 – נחיתה בשעה 20:05

 

 חזרה 06/04/2024 ( נחיתה ב 07/04)

בריסל – תל אביב :  המראה בשעה 21:10     נחיתה בשעה 02.05 (בתאריך 07.04.24)

 

מחיר הטיול כולל

 • טיסות ישירות בחברת אייר בריסל בנתיב: תל אביב – בריסל – תל אביב
 • לילה בבריסל על בסיס לינה וארוחת בוקר בבית מלון מדרגת תיירות ראשונה
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות לספינה והסיורים
 • טיפים לנותני השירותים (לא כולל טיפים בספינה בשווי 60 € לאדם)
 • מדריך ישראלי עתיר ניסיון צמוד לכל אורך הטיול
 • מערכת שמע אישית לכל נוסע במהלך סיורי החוף
 • לא כולל טיפ למדריך הישראלי – 5 € למטייל ליום

 

 

במהלך השייט

 • 7 לילות בספינת הנהר
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט כולל מים ללא הגבלה
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם עם אוטובוס), כולל כניסות לאתרים השונים
 • בארוחות הערב, יינות אדומים ולבנים איכותיים ממחוזות היין הנפלאים של אירופה ללא עלות נוספת
 • ארוחות גורמה – ארוחת בוקר, ארוחת צהריים, קפה ותה אחרי הצהריים, ארוחת ערב. כל הארוחות מוגשות במסעדת פנורמה אלגנטית
 • קוקטייל קבלת פנים, ארוחת ערב לקבלת הפנים, ארוחת ערב חגיגית של הקפטן ומופע של הצוות
 • מופעי מוסיקה יומיים של צוות המוסיקאים הנמצא על הספינה
 • 2 הופעות של הגבעטרון + ערב שירה בציבור
 • עמדת קפה/תה ומים חופשי לשימוש אורחי הספינה 24 שעות ביממה
 • קפה ומאפה למשכימי קום
 • מזנון חצות – חטיפי לילה

 

 

 

 

מחיר לאדם בחדר זוגי B-4

בקומתStrauss Deck  (קומה אמצעית בירכתי הספינה) בגודל 17.5 מ"ר עם חלון פנורמי גדול (הנפתח כלפי מטה): 3,459 €. 

תוספת ליחיד בחדר: 2,654 €.

סה"כ מחיר לזוג: 6,918 €

סה"כ מחיר לחדר ליחיד: 6,113 €.

 

 

מחיר לאדם בחדר זוגיB-1  בקומת   Strauss Deck(קומה אמצעית) בגודל 17.5 מ"ר עם חלון פנורמי גדול (הנפתח כלפי למטה): 3,549 €. 

תוספת ליחיד בחדר: 2,754 €.

סה"כ מחיר לזוג: 7,098 €.

סה"כ מחיר לחדר ליחיד: 6,303 €.

 

 

 

מחיר לאדם בחדר זוגי 1-A בקומתMozart Deck (קומה עליונה) בגודל 17.5 מ"ר עם חלון פנורמי גדול (הנפתח כלפי מטה): 3,739 €.

תוספת ליחיד בחדר: 2,904 €.

סה"כ מחיר לזוג: 7,478 €

סה"כ מחיר לחדר ליחיד: 6,643 €.

 

 

מחיר לאדם בחדר זוגי סוויטה בקומתMozart Deck (קומה עליונה) בגודל 26.4 מ"ר עם מרפסת: 3,829 €.

תוספת ליחיד בחדר: 3,034 €.

סה"כ מחיר לזוג: 7,658 €

סה"כ מחיר לחדר ליחיד: 6,863 €.

 

דמי ביטול:

 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.

 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.

 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.

 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול

 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

תנאי תשלום:

ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 1100, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודשיים לפני מועד יציאת הטיול – תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.

 

 

 

הערות חשובות

 • חברת השייט וחברת "בשביל הזהב" שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תקלות בספינת הנהר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות במעברים (לוקרים) בנהרות, תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם. במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.

 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם ללכת ברגל למשך זמן מינימאלי של לפחות 30 דקות ברצף. בתוך הערים העתיקות בהם אין כניסה לאוטובוסים הסיור הוא רגלי. למתקשים בדרך יש אפשרות לשבת ולהמתין בבית קפה ולחבור לקבוצה מאוחר יותר. כמו כן, אנחנו מטיילים לרוב בערים עתיקות שבהן הדרכים מרוצפות באבנים, ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

 

למהירי החלטה   המעוניינים להצטרף לשייט – הירשמו דרך האתר – ונחזור אליכם עם כל הפרטים!!!

שיתוף

טופס הרשמה לטיול

דילוג לתוכן