11-29 דצמבר/ 2023 ארגנטינה, צ'ילה וברזיל (19 ימים) בדגש דרום היבשת, פטגוניה, איגואסו וריו בהדרכת משה אזר – עם חברת דרים

1

ארגנטינה, צ'ילה וברזיל (19 ימים) 

11-29/12/23

בדגש דרום היבשת, פטגוניה, איגואסו וריו

בהדרכת משה אזר

 

דרום אמריקה היא ללא ספק, אחת מהיבשות היפות והמרתקות ביותר בעולם. רכס האנדים הגבוה המתנשא לגבהים של מעל ל– 6,000 מטרים, אגן האמזונס הפראי והמסתורי, אזורי הפאמפאס הירוקים, מדבריות פטגוניה, רצועות חוף בתוליות וקרחונים אדירים הם רק חלק קטן מהמראות המרתקים באזור. מה שבעיקר מאפיין את דרום אמריקה זו תערובת אנושית מגוונת של שבטים אינדיאנים ומתיישבים אירופאים שהופכים כל מפגש איתם לחם ולבבי.

את המסע ביבשת הדרומית נתחיל בנופים הפראיים של ארגנטינה וצ'ילה, ארץ האגמים וערבות פטגוניה. נצא בטיסה לבואנוס איירס, פריז של דרום אמריקה ולא בכדי, נמשיך בטיסה לברילוצ'ה – עיירת השוקולדים ובירת אזור האגמים והרי הגעש הארגנטינאי (חלקם מעשנים). משם נחצה את הגבול לצ'ילה בדרך המעבורות העתיקה הישר אל עיר הנמל האינדיאנית, פונטה ארנס. בהמשך נצא בטיסה דרומה אל פארק הקרחונים "לוס גלסיארס", נבקר בפארק הלאומי טורס דל פיינה ונגיע לקלאפטה, ארץ הקרחונים, ששיאו הוא התצפית אל הקרחון המתנפץ פריטו מורנו. משם נחזור אל עיר הבירה בואנוס איירס, שם נטעם סטייק בקר עסיסי ונהנה ממופע טנגו מרהיב. נסיים את ביקורנו בארגנטינה במפלי האיגואסו, על גבול ארגנטינה-ברזיל, מהמראות המופלאים בעולם, שם נצא לשייט חוויתי מתחת למפלי "גרון השטן". חלקו האחרון של טיולנו יהיה בברזיל, ארץ הסמבה והלמבאדה. זוהי הארץ החמישית בגודלה בעולם וכור היתוך מופלא לבני אדם מכל קצות תבל וממגוון תרבויות: שחורים שהובאו מאפריקה, אינדיאנים ילידי היבשת האמריקאית, אירופאים שהיגרו מכל ארצות העולם הישן. הודות למורשת עתיקה, מוסיקה, שמחת חיים וגאווה לאומית נוצרה כאן תרבות ייחודית ברזילאית. נבקר בריו דה ז'נירו, מהיפות בערי תבל, עיר ציורית הבנויה על חוף האוקיאנוס כשמעליה מתנשאים צוקי גרניט גבוהים

ויערות למרגלותיהם. הביקור בדרום אמריקה הוא חווית חיים אפילו להרפתקנים שראו כבר  הכול…

תוכנית הטיול:

ימים  1-2: 11-12/12/23 ת"א בואנוס איירס

נצא בטיסת אחה"צ מת"א (דרך יעד ביניים) לבואנוס איירס (מזוודות עוברות ישירות לבואנוס איירס), ההגעה תהייה למחרת בבוקר. בבוקר נצא לסיור במרכז העיר הכולל את השדרות המרכזיות, כיכר דה מאז'ו,בית העירייה, הבית הורוד קתדראלת מטרופולין ועוד. לאחר מנוחה קלה במלון נמשיך אל שכונת לה בוקה הצבעונית "שבקצה העיר", אחת השכונות המעניינות, החשובות והתוססות ביותר בעיר. בעברה הייתה שכונת עוני וכפר דייגים, נראה גם את אזור הנמל המתחדש רובע"פוארטו מאדרו" בערב נצא לארוחת ערב עשירה באחת ממסעדות העיר לינה בבואנוס איירס.

הערה: במידה והטיסה לבואנוס איירס תנחת ערב לפני, נצטרך להעביר את הלילה הראשון במלון (בבואנוס איירס) – תהיה תוספת תשלום בהתאם.

בואנוס איירס – בירת ארגנטינה, אחת מהערים התוססות והמרתקות בדרום אמריקה. העיר מונה כ- 9 מיליון תושבים והיא בעלת חזות מערבית מפותחת. בעיר קניונים, רחובות סואנים, אתרים מהתקופה הקולוניאלית, מסעדות ומוקדי בילוי לילי תוססים, כמה מהשדרות הרחבות בעולם ותושבים חמים ומסבירי פנים.

 

יום 3: 13/12/23 ברילוצ'השוויץ של ארגנטינה ואזור האגמים

בבוקר נצא בטיסה לברילוצ'ה (Bariloche), המכונה "עיירת השוקולדים". האזור נחשב ליפים בארגנטינה, ירוק עד, מלא באגמים, נהרות ופסגות הרים מושלגות. רוב תושבי האזור מהגרים גרמנים הגרים בבתי עץ ציוריים הנותנים לאזור חזות שוויצרית. אחר הצהריים נצא לסיור בסביבת ברילוצ'ה, נבקר ביאו יאו (Llao Llao) נצא להליכה קצרה בין עצי היער המיוחד ממוקם על שפת אגם נהואל הואפי הגדול. בהמשך נטפס אל הר קמפנאריו (ברכבל) לתצפית מיוחדת על האזור. ממרומי ההר נשקף נוף פנוראמי מרהיב של כל אגם הואפי ורכס האנדים ונקנח, איך לא… בשוקולדים מדהימים פאר ברילוצ'ה. כולל ארוחת ערב. לינה בברילוצ'ה.

 

יום 4: 14/12/23 ברילוצ'ה הקרחון השחור והר

בבוקר נצא לסיור בסביבת ברילוצ'ה. נרד בנסיעה דרומה (בוואנים), אל שמורת הר הגעש טרונדור. ללא ספק אחד משמורות הטבע היפות האזור האגמים, המאופיינת ביער גשם, אגמים אלפינים נהרות זורמים וחיי טבע עשירים. הביקור כולל תצפית מרהיבה על הקרחון השחור (נהר קרח מרשים הצבוע בשחור וחום, סימן למפולות הבוץ שצבעו את הקרח הלבן). נופי האגם השחור ופמפה לינדה יוסיפו לקסם וליופי של הביקור. במהלך היום נשלב הליכות רגליות קלות, תצפיות נוף מדהימות והרבה כיף. אחר הצהרים נחזור לברילוצ'ה. בערב כולל ארוחת ערב. לינה בברילוצ'ה.

 

יום 5: 15/12/23 חציית האגמים לצ'ילה

היום נחצה גבול בינלאומי אל צ'ילה. מצפה לנו יום יפה בו נחליף מדי פעם אוטובוס בכלי שייט. נחצה אגמים, נעבור ביער, נראה מפלי מים ונעבור למרגלות הרי געש. קטע השייט הארוך ביותר נעשה על "אגם כל הקדושים", שיביאנו אל נמל פטרואה (Petrohue), לרגלי הר הגעש אוסורנו. את היום הגדוש נסיים על חוף אגם יאנקיווה בעיר הנופש פוארטו ואראס.

 

פוארטו מונט, היא עיר שנוסדה ע"י מהגרים גרמנים ומשמשת כמרכז לחקלאות ודייג של האזור וכבירת המחוז. רבים מ- 130,000 תושביה מתפרנסים מהים, משירותים, מסחר ובשנים האחרונות גם מתיירות. העיר למעשה תוחמת את הרצף ההתיישבותי של צ'ילה, שכן מדרום לה משתרעים מאות קילומטרים של צוקים היורדים אל הים, מפרצים ואיים, כמעט ללא תושבים. העיר היושבת על האוקיינוס השקט מפורסמת במאכלי ים ודגים.  התושבים מסבירי פנים, ונוכל לפגשם  בשוק הקטן והססגוני, סמוך לנמל, בו נמכרים עבודות יד וסוודרים העשויים צמר אלפאקה.

לינה בפוארטו מונט.

 

יום 6: 16/12/23 פוארטו מונט שוק הדייגים פונטה ארנס

בבוקר נבקר בשוק הדייגים (בהתאם לשעת ההמראה) עם סיום נצא בטיסה אל פונטה ארנס

(Punta Arenas) – העיר הדרומית הגדולה ביותר בפטגוניה, היושבת על שפת מיצר מגלאן ומונה כ- 115,000 תושבים. בעברה הייתה נמל חשוב ובסיס הצטיידות לכל הספינות שרצו להקיף את יבשת אמריקה, לאחר פתיחת תעלת פנמה פחתו כמות הספינות שפקדו את הנמל והוא ירד מגדולתו. היום, רק ספינות היוצאות לדייג ב"ים דרייק" ומפליגות לאנטרקטיקה משתמשות בשירותיו. לאחרונה, עם גילוי הנפט באזור, עוברת פונטה ארנס התפתחות מואצת והופכת למרכז שירותים לקידוחים ולזיקוק הנוזל השחור. עם ההגעה נטייל בעיר שנוסדה על ידי האנגלים ונודעת בתואר ה"עיר הדרומית ביותר בעולם". לינה פונטה ארנס

 

יום 7: 17/12/23 פונטה ארנס שייט באיסלה מגדלנה פורטו נטאלס

לאחר ארוחת הבוקר נצא מפונטה ארנס בנסיעה אל פוארטו נטאלס (Puerto Natales), בדרכנו נעבור במושבת קינון ודגירה של פינגווינים מסוג מגלן בה נעשה שייט לצפייה בפינגווינים, כלבי ים ודולפינים. אחרי שנהנה נמשיך בנסיעה צפונה אל העיירה הנחמדה והלבבית פוארטו נטאלס שם נבלה את הלילה

. לינה בפוארטו נטאלס.

  • שייט אל האי מגדלנה וצפייה בפינגווינים מותנה בתנאי מזג האוויר ותנאי הים

 

יום 8: 18/12/23 פארק הקרחונים טורס דל פיינה

השכם בבוקר נבקר בשמורת הטבע טורס דל פיינה (Torres Del Paine) או בתרגום מספרדית "מגדלי הפיינה", שמורת טבע נפלאה זאת היא ללא ספק אחד משיאי הטיול. בשמורה נבקר באגם פהואה (Pehoe), במפל הגדול, בנהר הסראנו (Serrano), באגם גריי (Grey), בלגונה הכחולה (Azul), באגם אמרגה (Amarga) ובעוד אתרים ככול שהזמן יותיר לנו. השמורה היא אחת מהפארקים הלאומיים היפים ביותר בעולם, משתרעת על שטח של אלפי קילומטרים רבועים, הוקמה בסוף שנות החמישים וממוקמת בצידו הדרומי של "פארק הקרחונים". שמה של השמורה ניתן לה בגלל שלוש מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים ומסמלים את הפארק: "העמוד הדרומי" (Torre Sur), מתנשא לגובה של 2,850 מטרים. "העמוד המרכזי" (Torre Central), מתנשא לגובה של 2,800 מטרים. "העמוד הצפוני" (Torre Norte), מתנשא לגובה של 2,600 מטרים. הפסגה הגבוהה ביותר בפארק שייכת ל"הר הפיינה הגדול", המתנשאת לגובה של 3,300 מטרים. הפארק מאופיין בקרחונים עצומים, המפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי" Gray)). בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים: הקונדור הדרום אמריקאי (הדורס הגדול בעולם), יענים, קרקרות, פלמינגו ושלל ציפורי מים אחרות. סוגים שונים של בעלי חיים: הגוואנקו (מין של אנטילופה ממשפחת הגמלים הדומה ללאמה) וארנבות בר גדולות. לינה בפארק.

 

יום 9: 19/12/23 טורס דל פיינה סרו קסטילוקלאפטה

את הבוקר הנקדיש להמשך סיור בשמורת הפיינה (אתרים ראה יום קודם). בשעות הצהריים נחצה בנסיעה את מעבר הגבול סרו קסטילו, לארגנטינה ולמדבר פטגוניה המפורסם. לעת ערב נגיע לעיירת התיירות קלאפטה.

לינה בקלאפטה.

 

יום 10: 20/12/23 קלאפטה – פארק הקרחונים לוס גלסיירס – שייט אל הקרחונים אופסלה וספגצ'יני

בבוקר נבקר בפארק הקרחונים "לוס גלסייארס". ניסע עד למעגן "בנדראס" שם נעלה על קטמרן ונפליג באגם ארגנטינו לעבר הקרחונים הרחוקים הגדולים. נתחיל בקרחון אופסלה, הספינה תביא אותנו אל חזית הקרחון ממנה נוכל תצפת על הקרחון המרהיב. הקרחון הגדול בשדה הקרח הפטגוני, נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה שבשבדיה שהצטיינה בחקר הקרחונים (גלאציולוגיה) ולכן זכתה בכבוד הגדול – חוקריה היו מהראשונים שחקרו את הקרחונים באזור. נמשיך בשייט מרהיב בין שברי קרח וקרחונים בוהקים בנמים התכולים של האגם ומשם נמשיך אל קרחון ספגצ'יני, עצירה קצרה ונפליג בחזרה לפוארטו בנדראס ומשם ניסע חזרה לקלאפטה.    לינה בקלאפטה.

 

 יום 11: 21/12/23 קלאפטהפארק הקרחונים לוס גלסיירס הקרחון המתנפץ פריטו מורנו בואנוס איירס

נצא בנסיעה של 80 ק"מ מהעיירה קלפטה אל פארק לוס גלסיירס, בלב הפארק נצא בשייט אל הקרחון הגדול "פריטומורנו" הנושק לשפת אגם ארגנטינו. רוחב הקרחון 5 קילומטר גובהו הממוצע 60 מטר מעל פני הים, ועומק הקרח הכולל הוא 170 מטר, הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ, שבירתם של גושי קרח עצומים אל מי האגם בקול רעם אדיר יוצרים גלים גבוהים. התקדמותו של הקרחון, חוצה את האגם וחוסם את מוצאו בקיר קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים עצום הנוצר על הקיר – זהו אחד מהמראות המופלאים עלי אדמות. אחה"צ נעזוב את פטגוניה בטיסה אל בואנוס איירס. עם הנחיתה העברה למלון ללינה. לינה בבואנוס איירס.

 

יום 12: 22/12/23 בואנוס איירס

הבוקר נתחיל בסיור בלה ריקולטה – בבית הקברות המפורסם ביותר בעולם. בבית קברות זה קבורים אישים חשובים ומפורסמים. הקברים מעוטרים במגוון סגנונות שמושכים תיירים רבים מרחבי העולם (בניהם אווה פרון – המכונה אוויטה ורעייתו השנייה של חואן פרון). לאחר הביקור, נמשיך אל גן הוורדים בו מגוון רחב ומרשים של וורדים ועצים מכל רחבי העולם, תחתיהם נעצור למנוחה קלה ונשמע הסברים על העיר המרתקת. נבקר באתר השגרירות הישראלית שספג פיגוע בשנות ה 90 והפך היום לאתר הנצחה. בשעות הצהריים נמשיך אל מדרחוב פלורידה הארוך והססגוני בו נוכל לחוש את קצב החיים של בואנוס איירס ולעשות מעט קניות אחרונות בעיר הנפלאה.  כולל ארוחת ערב ומופע טנגו. לינה בבואנוס איירס.

 

יום 13: 23/12/23 בואנוס איירס איגואסו צד ארגנטינאי שייט בסירות מהירות מתחת למפלים

בבוקר נטוס מבואנוס איירס לאיגואסו. נבקר בצד הארגנטינאי של פארק המפלים נבקר ב "לוע השטן"Garganta del Diablo  ונקודות תצפית אחרות ככל האפשר (בהתאם לזמן). מפלי האיגואסו – הם שרשרת מפלים מהגדולות והיפות בעולם. רוחב המפלים מעל לשלושה קילומטרים וגובהם כ- 80 מטרים (המפלים רחבים ממפלי ויקטוריה וגבוהים ממפלי הניאגרה). לאורך המפלים יש יותר מ- 250 מפלים קטנים ואשדים הנופלים ממרומי השבר הגיאולוגי של נהר האיגואסו. בעבר שימשו המפלים כאתר קבורה קדוש של בני שבט הגוארני והפראגוואס. היום האתר מוכרז כאתר לאומי של אונסקו ונחשב כאחד מהאתרים היפים בעולם. המפלים נמצאים על משולש הגבול של ברזיל, ארגנטינה ופרגוואי (חלקם הגדול נמצא בארגנטינה). כדי להתרשם מהמפלים צריך לבקר בצד הארגנטינאי והברזילאי. כולל ארוחת ערב. לינה באיגואסו.

 

 

יום 14: 24/12/23 מפלי האיגואסו (ברזיל)

היום נבקר במפלי האיגואסו שבצד הברזילאי. נתחיל בסיור בסכר אטיפו – אחד הסכרים הגדולים בעולם, נמשיך אל פארק הציפורים לאחר מכן נעשה סיור אל המפלים העצומים ונקנח בשייט בסירות מהירות אל תחתית המפלים ונראה את עוצמתם מלמטה. לינה באיגווסו.

 

יום 15: 25/12/23 ריו דה ז'ינרו  

בבוקר נעלה על טיסה לריו דה ז'נירו המכונה "העיר הנפלאה". עם ההגעה נצא לביקור בהר הסוכר, אליו נעלה כמובן בשני הרכבלים. מהר הסוכר (המתנשא לגובה של 395 מטרים) נשקיף על חופיה הקסומים של ריו דה ז'ניירו ועל הפסגה קסומה של הקורקבדו. משם נמשיך אל מרכז העיר לביקור בקתדרלה העירונית המודרנית והמיוחדת.

ריו דה ז'ינרו היא אחת הערים היפות והתוססות בעולם, היא יושבת לאורך החוף באוקיאנוס האטלנטי, בין צוקי גרניט, יערות טרופיים וחופים יפהפיים. לינה בריו דה ז'אנדו.

 

יום 16: 26/12/23 ריו דה ז'נירו ג'יפים אל יער טיג'וקהפסגת הקורקבדו

חצי יום בג'יפים שיוקדש ליער טיג'וקה – היער האורבאני העתיק ביותר בעולם, לפסגת הקורקובדו (פסלו של ישו הגואל) וביקור

בפאוולות – שכונות העוני המרתקות של ריו. אחר הצהריים המשך היום סיור בריו.. לינה בריו דה ז'נירו.

 

יום 17: 27/12/23 ריו דה ז'נירו איים הטרופיים

היום נצא ליום טיול ושייט לכוון האיים הטרופיים השוכנים מדרומה של העיר. נצא מריו באוטובוס ונעבור לספינות שתבאנה אותנו לגן העדן האמיתי עם  נופים מדהימים, רחצה בים וארוחת צהרים. לאחר השייט נחזור בנסיעה אל ריו דה ז'ניירו.

לינה בריו דה ז'נירו

צילומים: משה אזר     

 

ימים 18-19: 28-29/12/23 ריו דה ז'נירוחופי ריוסמבה סיטיטיסה הביתה.

לאחר ארוחת הבוקר והתאם לשעת הטיסה נצא לסיור בחופים המפורסמים: קופקבנה ואיפנמה. לאחר מכן נצא לחוויה מטורפת בסמבה סיטי. בהתאם לשעת הטיסה ניסע אל שדה התעופה ונצא בטיסה מריו (דרך יעד ביניים) לת"א.

 * עקב עונת התיירות הצפופה והעמוסה בדרום אמריקה, סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

 

תאריכי טיול

11-29 דצמבר/ 2023

בהתאם להזמנת טיסות

 

מחיר הטיול לנוסע בחדר זוגי (מבוסס על 25 נוסעים): 8,489 $ דולר ארה"ב

תוספת לאדם בחדר יחיד: : 1,489 $ (בחלק מהלילות אין אפשרות לחדר ליחיד).

שיתוף

טופס הרשמה לטיול

דילוג לתוכן