07.08.24 – 31.07.24 "ספארי בשמורות טבע בטנזניה" מדריך: שי שרון עם חברת דרכים

1

ספארי בשמורות טבע בטנזניה

אפריקה המתעוררת

בהדרכת שי שרון

07.08.24 – 31.07.24 

 

תוכנית הטיול

יום 1: תל אביב – זנזיבר

נצא בטיסה ישירה מתל אביב לזנזיבר עם ההגעה ובהתאם לזמן נצא לביקור בסטון טאון היא העיר העתיקה של זנזיבר סיטי, עיר הבירה של האי זנזיבר, והעיר הכי גדולה באי. העיר הוכרזה כאתר מורשת עולמי של ארגון אונסק”ו. כפי ששמה מרמז, המבנים השונים בעיר בנויים מאבן העשויה מאלמוגים. נצא לסיור בעיר העתיקה נראה את הדייגים, החקלאים והסוחרים פורקים את מרכולם. נבחין בדלתות העץ המגולפות המעטרות כמעט כול שער בעיר, נבחין בארכיטקטורה המזרחית המיוחדת. נראה את הבית בו נולד פרדי מרקורי (פרוק בולסרה). נרגיש את האווירה המחשמלת של העיר, מקומיים על אוסף התרבויות וארצות המוצע מהם הגיעו, ועוד ככל שהזמן יותיר לנו.

 לינה סטון טאון. 

 (כולל ארוחת ערב)

 

יום 2: זנזיבר – ארושה – שמורת טרנגיריה

נצא בטיסת בוקר לעבר שדה התעופה של ארושה. לאחר הסידורים הדרושים בשדה התעופה ונצא אל שמורת הפרא המיוחדת טרנגירה. השמורה מפורסמת בעיקר בעדרי הפילים שבה ואין זה נדיר לראות עדרים של מעל 200 פילים! לאורך השמורה עובר נהר הטרנגירה שהוא מקור המים המרכזי והחשוב ביותר של חיות השמורה. מה שמאפשר ספארי נוח עם אפשרות טובה לראות את שפע חיות הבר. עם ההגעה נצא ל חווית הספארי ראשונה בשמורה המדהימה.

לינה באזור קראטו

(כולל ארוחת בוקר, צהרים , ערב)

 

יום 3: אגם מניארה

אנו יוצאים מערבה לאחד מאגמי השבר הסורי אפריקאי המרתקים – אגם מניארה (MANYARA). זוהי שמורה קטנה שבליבה אגם סודה – כמו רבים מאגמי השבר, המשופעת באזורי גידול שונים ומגוונים  – מה שמאפשר לאוכלוסיות רבות של בעלי חיים ממינים שונים לשהות ולשגשג בתחומה. לאחר ארוחת הצהרים נקדיש את היום לסיורים, ביקורים ותצפיות על החיות הרבות באזור האגם. נוכל לראות נציגים מאוכלוסיית הפילים הגדולה של השמורה, נמרים, צ'יטות ואם יתמזל מזלנו ניתקל בתופעה המפורסמת של אריות המתמקמים על העצים כדי שלא להיתקל בעדרי הפילים והבופלו, וכן כנקודת תצפית טובה לטרף אפשרי ומקלט מטפילי קרקע אחרים. לעת ערב נחזור למלוננו

. לינה באזור קראטו.

      (כולל ארוחת בוקר , צהרים, ערב)

 

יום 4: אגם אייסי – שבט ההדזבה והדטוגה

הבוקר ניסע אל אגם אייסי. נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול ספארי בטנזניה. באזור זה חיים בני שבטים מקומיים ששמרו על אורח חיים מסורתי, עם ההגעה נצטרף אל סדר היום של בני שבט ההדזבה, שבט של לקטים וציידים, שם נוהגים עד עצם היום הזה בני השבט לצאת אל מסעות צייד יומיים. לא נוותר גם על ביקור בכפר של בני שבט הדטוגה, המצלקים את עור פניהם בצורות סימטריות מיוחדות כסימני יופי ושומרים על לבוש העור המסורתי. לעת ערב נחזור למלוננו.

לינה באזור קראטו.

(כולל ארוחת בוקר , צהרים, ערב)

 

יום 5: מכתש הנגורונגורו

יום סיור באחת מתופעות הטבע המופלאות של מזרח אפריקה – הלוע הכבוי של הנגורונגורו (NAGORONGORO); בשמורה זו שגודלה קצת מעל ל 200 קמ"ר מתרחשת תופעה מדהימה: בעלי החיים הנמצאים שם כמעט ואינם עוזבים את הלוע והאגם, המספקים להם את כל הדרוש למחייתם. מלחכי העשב ימצאו מספיק מזון באזור ואילו לטורפים זהו גן עדן אמיתי. הירידה אל תחתית הלוע היא ברכבי 4X4 בלבד. ספארי מרתק בשמורה ייחודית מאין כמוה. לעת ערב נחזור למלוננו.

לינה באזור קראטו.

(כולל ארוחת בוקר , צהרים, ערב)

 

יום 6: שמורת הסרנגטי

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לעבר שמורת הסרנגטי אליה נגיע לעת צהרים. בדרך נעצור במתחם האתר האנתרופולוגי המפורסם "ערוץ אולדובאי" בו נתגלו אלפי שרידים המשויכים ל"קוף הדרומי" (האוסטרלופטיקוס), מאבותיו הראשונים של האדם המודרני שחי באזור זה לפני כ 2.5 מיליון שנים.

את שעות אחה"צ נקדיש לספארי ראשון בשמורת הסרנגטי המפורסמת.

לינה סרנגטי

(כולל ארוחת בוקר , צהרים, ערב)

 

 יום 7: שמורת הסרנגטי

סרנגטי היא סוואנה  אפריקאית השם "סרנגטי" מקורו בשפת המסאים ופירושו "ערבות אין-סופיות".  הסרנגטי מוכרת בעיקר בגלל "הנדידה הגדולה" הדו-שנתית של אוכלי עשב, שהיא אחת מהנדידות היבשתיות הגדולות ביותר של בעלי חיים בכדור הארץ. בסביבות שני מיליון פרסתנים אוכלי עשב נודדים מהגבעות הצפוניות של הסרנגטי אל עבר הערבות הדרומיות, תוך כדי חציית נהר המארה המפריד בין שמורת הסרנגטי ולבין שמורת המסאי מרה וגם בין קניה לטנזניה. הנדידה מעמידה לבעלי החיים תלאות רבות, וחלק ניכר מהם לא שורד אותה. שמורת הסרנגטי (SERENGETI) הינה מהשמורות המפורסמות והמתוירות ביותר במזרח אפריקה; מרחבים אינסופיים של מישורי סוואנה בהן רועות מיליוני חיות; סוגים רבים של פרסתנים, משפחות שונות ורבות של אנטילופות, פילים, טורפים שונים, דורסים, מגוון רחב של ציפורים ועוד – יום מרתק של טבע וחוויות.

לינה סרנגטי.

(כולל ארוחת בוקר , צהרים, ערב)

 

יום 8: שמורת הסרנגטי – זנזיבר – תל אביב

בבוקר נצא אל שדה התעופה בשמורת הסרנגטי ונחזור בטיסה אל זנזיבר עם ההגעה בהתאם ללוח הטיסות, נעלה על טיסה חזרה לישראל

(כולל ארוחת בוקר)

 

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

 

 

תאריכי יציאה
31 יולי –7אוגוסט/ 2024
לוח טיסות
חברת ישראייר

תל אביב – זנזיבר 13:05-19:00

זנזיבר תל אביב 02:00+1 – 20:00

 
מחיר הטיול לנוסע בחדר זוגי (מבוסס על מינימום 24 נוסעים): 4639  $  דולר ארה"ב
תוספת לאדם בחדר יחיד: 689 $

 

נשמח אם תבחרו להצטרף אלינו לטיול מיוחד זה.

מלאו את טופס הרשמה –  ובשמחה נחזור אליכם ונשלח  את כל הפרטים המלאים על הטיול

שיתוף

טופס הרשמה לטיול

דילוג לתוכן