09-24/11/24 יפן בצבעי שלכת – מסלול מיוחד למטיילי מאורות בהדרכת רונן חסון (עם חברת דרכים)

20221114_161702

הטיול מלא – הרשמה על בסיס מקום מתפנה!!!

יפן – ארץ השמש העולה בצבעי השלכת 

09-24 נובמבר 2024

כולל האי שודו ובירת שיקוקו – המסלול המקיף כולל האלפים היפנים 

בהדרכת רונן חסון

 

יפן – פרוש השם "מקור השמש" 日本, ביפנית הוגים את השם: ניהוֹן ומכונה גם בשם: "ארץ השמש העולה". 

יפן הינה ארכיפלג איים געשי בצפון האוקיינוס השקט ממזרח לחופי סין, ולמרות היותה מדינה בינונית

 מבחינת שטחה, יפן היא המדינה השישית בעולם מבחינה תעשייתית והמדינה השלישית מבחינת עוצמתה הכלכלית.

יפן- המוקפת מים מכל עבר, אשר גרמו לבדידותה, אפשרה ליפנים לבנות  את זהותם הלאומית והתרבותית – בנפרד מזו של אסיה. כשרצו היפנים, היו נפתחים אל העולם וסופגים השפעות  תרבויות מערביות,

אך פעמים רבות  היו מסתגרים בתרבותם בבידוד מוחלט. בדידות/פתיחות זו, הפכו את יפן לאומה בעלת צביון משלה – אומה מעשית ופרגמאטית, הנכונה להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים אך בה בעת – שמרנית ונוקשה,

השומרת בקנאות על מסורתה.

נבקר באתרים מרהיבים, בערים מודרניות, באזורי הכפר ובנופים ייחודיים  של יפן, ותוך כדי כך נערוך הכרות עם התרבות המקומית וההיסטוריה העשירה  של המדינה המרתקת הזאת.

 

 

תוכנית הטיול

יום 1-2/ תל אביב – טוקיו

נצא בטיס ישירה מת"א  לטוקיו –  בירת יפן. עם הנחיתה נסייר גם ברובע שינג'וקו הססגוני שם גם נעלה לתצפית על העיר. נמשיך לרובע שִיבּוּיָה (Shibuya) האופנתי המוכר מהסרט "אבודים בטוקיו" ונתרשם מאורות הניאון המעטרות את הכיכר. ארוחת ערב ולינה בטוקיו.

טוקיו – פרוש השם "הבירה המזרחית". טוקיו מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה, כאשר היא  ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו שהוא האי הראשי של יפן. טוקיו בירת יפן משנת 1,868 ומקום מושבו של הקיסר. עיר בה ניגודים רבים, תוססת ומתקדמת אשר אין בה רגע דל, לצד עיר של מסורת נוקשה וקפדנית.

עיר של ישן מול חדש, של גורדי שחקים מפוארים לצד רחובות עתיקים,

עיר של כבישים סואנים ותחבורה מתקדמת לצד פארקים ירוקים וגנים מעוצבים.

לינה בטוקיו

יום 3/ רכבת מהירה להירושימה

לאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה ברכבת ה"בולט" המהירה אל הירושימה. עם ההגעה נצא בשייט לאי מיאג'ימה Miyajima זהו אי מקודש הידוע בשער הכניסה – טורי (Torii), ועליו נמצא ה"מקדש הצף" (Tsukushima‑Jinja). בתקופה העתיקה הכניסה למקדש הייתה אכן דרך השער הזה. חלק מהמקדש בנוי בכלונסאות ממש על המים ואפשר לראות שם את ההבדלים הבולטים בין הגאות והשפל. האי נחשב כ"אחד משלושת המקומות עם הנוף היפה  ביותר ביפן". נשוב אל העיר לארוחת ערב ולינה בהירושימה.

יום 4/  הירושימה – קורשיקי – אוקאימה

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לסיור בעיר, נבקר במספר אתרים בעיר שעברה את האירוע המשמעותי  במאה -20 ומאז הירושימה נהפכה לעיר שכל כולה מטרה אחת, קידום השלום. נבקר בפארק ובמוזיאון השלום. נבקר בגן שוקייאן היפיפה, שפירושו גן הנוף המכווץ Shukkien Garden)). לאחר נמשיך  בנסיעה מזרחה לעיר קורשיקי. עיירה זו, המרושתת תעלות מים,  שימרה צביון מסורתי ובמקביל אפשר לראות בה את השינויים שחלו במאה ה- 19, כאשר התעשייה נכנסה ויפן הפכה למדינה מתועשת. נסייר שם במרכז העתיק ולאחר הסיור נמשיך בנסיעה לכיוון אוקאימה.

ארוחת ערב ולינה באוקאימה. 

 

  

יום 5/ האי שודו

הבוקר ניפרד מחופו הצפוני של האי הונשו בנסיעה, ונשוט במעבורת בים סאטו הפנימי לאי שודו (Shodo Island). באי נשתמרה מלאכת הכנת רוטב סויה בשיטה האיטית והעתיקה. שיטה שיובאה מסין לפני יותר מאלף שנים. תהליך מרתק של התססה בחביות עץ שאורך יותר משנה מביא לתוצרת איכותית שמסעדות יוקרה מגישות. נבקר במבשלת רוטב סויה. נעלה  ברכבת לשמורת הטבע קאנקקי (Kankakei) ההררית של האי, במופעי שלכת מרהיבים על רקע הים והאיים הסובבים. נעלה למעבורת לאי שיקוקו (Shikoku) הדרומי ללינה בעיר הבירה שלו, טקמצו (Takamatsu).

 

 

יום 6/ טקמצו  צפון האי שיקוקו- חוות הבונסאי – גן הסמוראים ריצורין- שייט במערבולות– אוסאקה

הבוקר נסייר באתרים יפיפיים באזור העיר טקמצו, בצפון האי שיקוקו. שיקוקו הוא הרביעי והקטן ביותר מבין ארבעת איי יפן המרכזיים. טקמצו מפורסמת באיטריות האודון שלה, שעושים אותן בעבודת יד. נבקר במסעדה כזו ונסעד! נתחיל בביקור בחוות גידול בונסאי (Bonsai Farm)- עצים ממוזערים. טקמצו היא יצרנית הבונסאי הגדולה ביפן וגם יצואנית גדולה. משתלות יצרניות לבונסאי מקיפות את העיר ממערב ומדרום. נקיים סיור מודרך בחוות גידול שכזו עם הסברים על תהליך הגידול המרתק. נמשיך לביקור בגן ריצורין (Ritsurin) ההיסטורי, גן סמוראי יפני קלאסי שלא הרבה מגיעים אליו בשל מיקומו על האי המרוחק, הנחשב לאחד היפים והחשובים בגני המורשת ביפן. גן ריצורין מתהדר בעיצוב הנוף שלו, מלאכת הגיזום מעוררת ההשתאות, והדגש על איכות עונות השנה בבחירת הצמחים שמשמרים בו. אחר הצהריים נמשיך מזרחה. האי שיקוקו מפורסם במסלול היקפי של עלייה לרגל הסובב אותו, דרך 88 מקדשים המהווים תחנות עליה לרגל. מדובר בזרם של בודהיזם אזוטרי שהיכה שורש ביפן בימי הביניים ונקרא שינגון (Shingon). במהלך כל השנה מאמיני פוקדים את האי ומבקרים במקדשים כשהם לבושים בגדים לבנים מיוחדים. אם יתמזל מזלנו נפגוש עולי רגל. נגיע לפינה הצפון-מזרחית של האי בה נצא לשייט מסעיר במיצר המפריד בין שיקוקו לבין האי אוואג'י המפריד בינו לבין האי הונשו המרכזי. הגאות והשפל החזקים באזור זה יוצרים במיצר מערבולות גדולות, שנודעו גם בעת העתיקה. נצא לשייט מיוחד לצפייה במערבולות הללו! (בספינה גדולה). לאחר השייט נמשיך לאוסקה.

ימים 7-8/  קיוטו 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לבירה העתיקה – קיוטו. קיוטו – בירתה העתיקה של יפן. בעיר מאות גנים יפנים, לא פחות מ-1,600 מקדשים בודהיסטים וכ-400 מקדשי שינטו בבנייה יפנית מסורתית. שימשה כבירתה של יפן מעל 1,000 שנים (794 – 1686). קיוטו, על אלפי מקדשיה, משמשת עד היום מרכז תרבות מסורתית יפנית ומרכז הפילוסופיה והאומנות של יפן.נתחיל בביקור במקדש קינקהקוגי (Kinkaku Ji), הנקרא גם  מקדש פבליון הזהב.המקדש בנוי על שפת אגם קטן, הוא מצופה כולו זהב ובולט על רקע ההרים הירוקים סביב ומוגדר כנכס עולמי ע"י אונסקו. נבקר גם במקדש

 

ריואנג'י(Ryoanji)  המפורסם בזכות גן האבנים שבו (Stone Garden), והוא דוגמא מצוינת לעיצוב גן "יבש", שבו מגולמת כל תורת הזן . נמשיך לטירת ניג'ו (Nijo) מקום מושבו של השוגון, גם הוא מוגדר כנכס עולמי. נשוטט ברחובות העיר העתיקה שם גם נאכל ארוחת צהריים, ונבקר גם בשוק האוכל של נישיקי (Nishki) והמדרחוב הססגוני שבקרבתו. בערב נבקר ברובע גיון (Gion), רובע הגיישות (המארחות המסורתיות), מפורסם בכל יפן ושומר על אופיו ועל המסורת העתיקה. נמשיך לטיול ברובע ארשייאמה, על גדות הנהר בו המקומיים דגים בעזרת קורמורנים ונטייל ברגל ביער הבמבוקים העבות. בערב נצא להופעת בית שלום – יפנים אוהבי ישראל כולל ארוחת צהריים בליווי גיישה. לינה קיוטו.

 

 

יום 9/ קיוטו – קאנאזאווה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בניסעה לכיוון האלפים היפנים. נגיע לקאנזאווה שהיתה כפר קטן שהחל להתפתח במאה ה-16, נשלטה במשך 300 שנים על ידי המשפחה הגדולה השניה בגודלה ביפן. השלטון השכיל לשמור על העיר ממלחמות ואף נתנה דחיפה עצומה לפיתוח חיי האומנות שפרחו בעיר, בשעה שבאזורים אחרים השחיזו חרבות ורקמו מזימות. בדרך נערוך ביקור בנמל צורוגה המספר את הסיפור המרתק של חסיד אומות העולם – צ'יונה סוגיהרה. עם ההגעה. נתחיל את ביקורנו בגן קנרוקואן (Kenrokuen Park), גן זה נחשב לאחד משלושת הגנים היפים ביותר ביפן והוא לבד מצדיק ביקור בקאנזאווה. ארוחת ערב ולינה באזור קנאזוואה

 

 

יום 10/ קנאזאווה – שירקאווה גו- טאקיאמה

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בנסיעה לכיוון טאקיאמה. בדרך נבקר בכפר שירקאווה-גו Shirakawa-go)) כפר יפני מסורתי, בנוי כולו עץ וקש. סגנון ייחודי זה – "גאשו זוקורי", (gassho-zukuri) אשר מאפיין את האזורים החשופים לכמויות שלגים משמעותיות בתקופת החורף ומגן על הבתים מפני קריסה, מוכר כאתר מורשת עולמית של אונסקו. שם נבקר באחד הבתים. משם נמשיך לעיר העתיקה הקסומה טַאקַיאמַה (Takayama) הנמצאת בלב האלפים היפנים… עם ההגעה נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות של הכפר אשר רחובותיו ובתי העץ והקש שבו השתמרו היטב כמו לפני מאות שנים. נבקר גם  במוזיאון ה"מרכבות" ((Yatai Kaikan שם מאוחסנות העגלות המקושטות והמרהיבות בהן משתמשים פעמיים בשנה, באביב ובסתיו, בפסטיבל היבול. כולל ארוחת ערב. לינה בטאקיאמה.

 

יום 11/ שוק איכרים – עמק קיסו – מטסומוטו

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לגדות הנחל לשוק הבוקר הססגוני של העיירה בו נשמרת מסורת בת מאות שנים במהלכה נמכרת בשעות הבוקר התוצרת החקלאית של כפרי האזור . משם  נצא בנסיעה  בדרך הררית באלפים היפנים לעבר הכפר צומאגו (Tsumago) שם נצא למסלול הליכה מקסים על קטע עתיק על דרך הדואר נאקאסנדו, בין הכפרים היפנים הציוריים צומאגו ומאגומה. לאחר מכן, נמשיך לעבר העיר מטסומוטו. מטסומוטו המוכרת בזכות טירת הכתר – טירת מטסומוטו Matsumoto)). לינה במטסומוטו.

 

יום 12/ אגמי הפוג'י – מוזיאון הקימונו – הכפר אושינו הקאי

בבוקר נעזוב את מצומוטו לעבר האגמים שלמרגלות הר הפוג'ינערוך תצפית על ההר מאגם קווגוצ'י היפה מבין האגמים. נמשיך לביקור במוזיאון הקימונו של האמן הנודע Ichiko Kubota. לאחר הביקור נמשיך לעבר הכפר אושינו הקאי הידוע בזכות המעיינות הצלולים שבעבר היו הזינו אגם נוסף.  בערב נרחץ במרחצאות המים החמים (Onsen) באזור. כולל ארוחת ערב ולינה מסורתית באזור.

 

יום 13/ האקונה – טוקיו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר האקוֹנֵה (Hakone) עיירת נופש השוכנת על גדות אגם אָשי (Ashi Lake) ולמרגלות הר הגעש המפורסם והקדוש, סמלה הבלתי מעורער של יפן, הר פוג'י. האקונה, השוכנת באזור געשי, מפורסמת במעיינות הגופרית והמינרלים שבה ומהווה את אחד מאתרי התיירות הידועים בעולם. שם נבקר ב במוזיאון הפתוח של העיר ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי, אשר נחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. נצא לעבר טוקיו. עם ההגעה נטייל ככל שיותיר לנו הזמן ונערוך סיור קצר ברובע באקיהברה (Akihabara)– "רובע החשמל" של טוקיו. שם נוכל לצפות על מגדל טוקיו המתנשא לגובה של 333 מ' ונראה מכל קצוות העיר. לינה בטוקיו

טוקיו – פרוש השם "הבירה המזרחית". טוקיו מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה, כאשר היא  ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו שהוא האי הראשי של יפן. טוקיו בירת יפן משנת 1868 ומקום מושבו של הקיסר. עיר בה ניגודים רבים, תוססת ומתקדמת אשר אין בה רגע דל, לצד עיר של מסורת נוקשה וקפדנית. עיר של ישן מול חדש, של גורדי שחקים מפוארים לצד רחובות עתיקים, עיר של כבישים סואנים ותחבורה מתקדמת לצד פארקים ירוקים

 

 

ימים 14-15/ טוקיו

נתחיל את יומנו בביקור בשוק המפורסם של טוקיו (Tsukiji Market) (בהתאם לאישור הרשויות). משם נמשיך לביקור במקדש אשר ברובע אַסַאקסָה (Asakusa Kannon Temple) שהוקם בשנת 628 ע"י שלושה דייגים שמצאו ברשותם את פסל האלה Kannon, אלת הרחמים הבודהיסטית. בחצר המקדש נמצאת קערת קטורת אשר ע"פ האמונה הבודהיסטית, יש בכוחה לרפא מחלות. המקומיים מאמינים שאם בתנועת ידיהם יסיטו את העשן לגעת באיבריהם הפגועים, תעלם המחלה. נמשיך לביקור ברובע ובפארק אואנו (Ueno). נעלה לנסיעת רכבת המונורייל לעבר רובע אודאייבה, שם נבקר במוזיאון הדיגיטלי TEAM LAB  המפורסם. לא נוותר על רובע גינזה היוקרתי. ארוחת ערב ולינה בטוקיו.

 

יום 16/ טוקיו- ת"א

את היום נקדיש לסיור בעיר טוקיו. נתחיל בסיור במקדש מייג'י (Meiji Shrine), מקדש שינטו המוקדש לקיסר מייג'י, אשר שם קץ לשלטון הפיאודלי ביפן ב-1,867 ופתח צוהר למערב ואל המודרניזציה. נבקר ברובע הַרַאג'וּקוּ (Harajuku) , שם מדי יום א' מתכנסים צעירי טוקיו בלבוש מודרני ייחודי. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

 

 

 

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

 

 

תאריך יציאה

09-24 לנובמבר 2023  – בהדרכת רונן חסון

בהתאם להזמנת הטיסות

 

 טיסות ישירות אלעל

 

מחיר הטיול לנוסע בחדר זוגי (מבוסס על 25 נוסעים): $ 6,979  דולר ארה"ב.
תוספת לאדם בחדר יחיד: 1,189 $ דולר ארה"ב.

 

 

נשמח אם תבחרו להצטרף אלינו לטיול מיוחד זה.

מלאו את טופס הרשמה –  ובשמחה נחזור אליכם ונשלח  את כל הפרטים המלאים על הטיול

שיתוף

טופס הרשמה לטיול

דילוג לתוכן