**הטיול נדחה** 06-13.09.22 – "פולין משואה לתקומה" | מדריך: משה חרמץ (עם חברת דרכים)

פולין22

פולין "משואה לתקומה" (8 ימים)
תרבות, מורשת והיסטוריה
06-13.09.2022, בהדרכת משה חרמץ

ההרשמה בעיצומה!

טיול לפולין לא דומה לשום טיול אחר. מחד זהו טיול אל מדינה גדולה, בעלת היסטוריה ארוכה ומיוחדת, טבע, נופים ומעמד מרכזי בנצרות הקתולית ובאירופה המתחדשת ומאידך זוהי ארצה שלהקהילה היהודית שהייתה במשך דור.ות הגדולה בעולם, ואשר עברה, יותר מכל קהילה אחרת, את הטראומה הנוראה ביותר בתולדות האנושות.

לצד נופים וטבע עוצר נשימה ישנן ערים גדולות ומדינה אירופאית המתפתחת בצעדי ענק, זהו גם מסע בין התחנות החשובות בהיסטוריה של יהדות פולין: החסידות, הערים, העיירות וחיי הקהילה המשגשגים שלהן, כפי שהצטיירו בסיפורי העם של גדולי הספרות היהודית, בתי הכנסת ובתי הקברות שבהם.

משה חרמץ הוא מדריך טיולים המתמחה באתרים הקשורים לשואה ולתקומה.

משה עוסק בהדרכה למעלה מחמש-עשרה שנים ונחשב לאחד המדריכים הטובים והמיוחדים. בהדרכותיו אין הוא מסתפק בהצגת עובדות היסטוריות בלבד. האתר או המוצג שהוא מדבר עליו משמש לו נקודת מוצא לפרישת תמונה היסטורית רחבה ומקיפה. מאחורי תיאוריו המרתקים נמצאת תפיסה אידיאולוגית ברורה המנסה להציג את הזיקה שבין שואת יהודי אירופה במלחמת העולם השנייה, לבין הקמתה של מדינה ישראל בשנת 1948.

במסגרת ההדרכה שלו עושה משה שימוש רחב בטכניקות סיפוריות המסייעות לו ללכוד את תשומת הלב של מאזיניו ולהציג את תפיסתו ההיסטורית ביחס לאירועים ולאתרים שהוא מדבר עליהם..

תוכנית המסע:

יום 1: 06.09.22, יום ג' – תל אביב – ורשה

ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסת בוקר לוורשה. עם הנחיתה נצא לסיור בוורשה. נצא לבית הקברות היהודי בן 200 השנים אשר נפגע קלות בזמן המלחמה. נעמוד מול גודלה, עוצמתה וגיוונה של הקהילה הגדולה ביותר בפולין ערב המלחמה. נתמקם במלוננו למנוחה קצרה ואחר הצהרים נערוך סיור בעיר העתיקה של וורשה כולל באומשלגפלץ – "כיכר השילוחים". לינה בורשה

יום 2: 07.09.22, יום ד' – מחנה ההשמדה טרבלינקה, קהילת טיקוצין

ניסע למחנה ההשמדה טרבלינקה, השני בגודלו מבין מחנות ההשמדה, בו נספו רוב יהודי וורשה. משם נמשיך לביקור בעיירה טיקוצין, עיירה בצפון מזרח פולין הסמוכה לעיר ביאליסטוק. נבקר בבית הכנסת ובעיירה. נלווה את סיפורה של קהילת טיקוצין במהלך השואה. לינה בוורשה

יום 3: 08.09.22, יום ה' – לודג', קלצה, קראקוב

נעשה דרכנו לעיר לודג', העיר השנייה בגודלה בפולין, בה היה גם הגטו השני בגודלו בפולין. נבקר בבית הקברות היהודי, ונעמוד על ההבדל בין בית העלמין בלודג', לבית העלמין בוורשה. משם נמשיך לכיכר השילוחים- הרדגסט, ממנה נשלחו יהודי לודג' אל מותם. נמשיך לקלצה, שם אירע פוגרום ביהודים לאחר המלחמה. מקלצה ניסע לקרקוב. לינה בקרקוב.

יום 4: 09.09.22, יום שישי – מחנה המוות בירקנאו, אושוויץ 1

יום זה יוקדש לסיור במחנה המוות בירקנאו, שם שהפך סמל לשואה. משם נמשיך לאושויץ 1 אשר היה מחנה פולני והוסב ע"י הגרמנים למחנה ריכוז והשמדה. לינה בקרקוב.

יום 5: 10.09.22, יום שבת – קרקוב

נקדיש את היום לעיר היפה ביותר בפולין קרקוב, שהייתה בירת פולין לפני וורשה. נבקר בבתי הכנסת המרשימים בני מאות בשנים, ביטוי לחיים יהודיים עשירים ותוססים. בית הכנסת אלטשול, הרמ"א, הטמפל. משם נעבור לשריד הגטו ברובע פודגוזה, לבית המרקחת של תדאוש פנקוויץ, וכן נתעכב ליד המפעל של אוסקר שינדלר. נבקר בפנתאון של הפולנים גבעת הוואוול, וכן בכיכר הגדולה באירופה, כיכר הסוקיניצה. לינה בקרקוב.

יום 6: 11.09.22, יום א' – גליציה: פלשוב, לנצוט, בלזץ

נבקר במחנה עבודה וריכוז פלשוב, מחנה ידוע לשמצה שקבל את פרסומו הודות לסרט רשימת שינדלר. משם נמשיך ללנצוט, בה גם כן יש ביטוי לחיים יהודיים מלפני מאות בשנים, וכן ביטוי ליחסי יהודים – פולנים בזמנו של הגרף פוטוצקי. נמשיך לביקור באתר הזיכרון בבלזץ. לינה בזמוש.

יום 7: 12.09.22 , יום ב' – מיידנק, קזימיש, העיירה קזמיש דולני

בבוקר נסע למחנה מיידנק שליד העיר לובלין. נערוך ביקור מקיף ונעמוד על הדומה והשונה ממחנות מוות אחרים שכבר ביקרנו במהלך המסע. לאחר הביקור במחנה, נפקוד שריד יהודי נוסף בעיירה קזמיש דולני. לינה בוורשה.

יום 8: 13.09.22, יום ג' -אנדרטת מרד גטו וורשה, וורשה – תל אביב

את היום נקדיש להשלמת הביקור בוורשה.

נחתום את המסע באנדרטת מרד גטו וורשה בטקס ובשירת התקווה. העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה.

*סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

מדריך: משה חרמץ

תאריכי יציאה: 6-13 ספטמבר / 2022
בהתאם להזמנת טיסות

מחיר הטיול לנוסע בחדר זוגי (מבוסס על מינימום 25 נוסעים): 2089 € אירו.
* תוספת ליחיד: 489 € אירו.

נשמח אם תבחרו להצטרף אלינו למסע מיוחד זה

מלאו את טופס הרשמה – ונשמח לחזור אליכם ולשלוח את כל הפרטים המלאים על הטיול

שיתוף

טופס הרשמה לטיול

דילוג לתוכן