09-17/04/24 דרום יוון – חצי האי פלופונסוס באביב בהדרכת: משה אזר עם חברת דרכים

20211102_065613

מחזור 5

דרום יוון חצי האי פלופונסוס באביב (9 ימים)

מסלול מיוחד למטיילי מאורות  כולל חבל ארקדיה, מונמבסיה ושייט לאי הידרה

09-17 אפריל (2024) בהתאם להזמנת טיסות

בהדרכת משה אזר

 

יוון היא ארץ הררית מבותרת בעלת נוף הרים פראי, מצוקים תלולים וחופי ים מפורצים. זוהי ארצם של אלי האולימפוס הרבים, ארצם של גדולי הפילוסופים והוגים. ארץ בעלת היסטוריה ומורשת עתיקה, שפה קדומה ורעיונות המהווים את ערש תרבות המערב. טיול מרתק  ומפגש עם התרבות וההיסטוריה היוונית המפוארת, שרידי אדריכלות מרשימה על רקע נופים פראיים, ומפגש חם עם המקומיים….

 

מסע לחצי האי פלופונסוס שבדרום יוון הוא מסע לעולם אחרעולם קסום ומרתק, עולם בו הטבע הוא שולט. פסגות הרים מושלגות, מצוקים תלולים, פלגי מים זכים בקניונים ציוריים, יערות עד ואפיקי נהרות צלולים. נופים המתמזגים עם בוסתנים ומטעי זיתים ומקומיים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות יומין. נרגיש את אווירת הכפרים מאבן והעיירות בדרכי העפר, נפגוש כפריים לבביים ומכניסיי אורחים, נסעד בטברנות בצידי דרכים ונחמם את הלב עם הציפורן המקומי…

 

 

תוכנית הטיול

יום 1: תל אביבאתונה

נצא בטיסת אחר צהריים מתל- אביב לאתונה.

עם הנחיתה העברה למלון באתונה. בערב נצא לראות את אתונה במופע האורות הלילי שלה. ארוחת ערב בטברנה יוונית.

לינה באתונה.

 

יום 2: אתונה – תעלת קורינתוס – רכבת הרים קלבריטה דיאקופטו

היום נצא לדרך… נתחיל בנסיעה מערבה בכביש המהיר לעבר המפרץ הקורינתי. נחצה את תעלת קורינתוס מפרידה בין היבשת לחצי אי פלופונסוס רק מסוף המאה ה 19, ועם זאת היוונים הקדמונים כינו אותו "אי". נעלה לתצפית וסיור קצר על התעלה, ולאחר החציה נעשה את דרכינו לעבר צפון חצי האי פלופונסוס. המסלול שלנו יעבור לאורך קו החוף הקורינטי לעיירת החוף דיאקופטו, שם נעלה על רכבת הרים המפורסמת הנסיעה מטפסת בעמק מרשים כשהנוף עוצר נשימה. התחנה הסופית שלנו בעיירת ההרים קלבריטה בה נטייל ונשמע מסיפורי מלחמת העולם השנייה. לאחר נמשיך במרחב ההרים של חבל ארקדיה. לינה באזור ארקדיה.

 

יום 3: חבל ארקדיה ההררי

את היום נקדיש לחבל ארקדיה ההררי. החבל הינו הגדול בחצי האי ובירתו הינה טריפולי (Tripolis). החבל ההררי מציע נופים מרהיבים של פסגות מושלגות ומרהיבות, כפרים ציוריים, מים זורמים ומקומיים לבביים. נתחיל בביקור ייחודי במנזר הנשים קרניצ'ה קונברט (Kernitsa Holy Convert). משם נצא בדרכי הרים מפותלות לכיוון הכפר הציורי דימיצנה (Dimitsana). הכפר בנוי אבן בסגנון אדריכלי מקומי המכונה גורטינייה, על שם האזור, ומחייב מרבית הכפרים בבנייה דומה. הכפר הממוקם בגובה של 950 מטרים ומוקף פסגות גבוהות של רכס מנלו. נצא לסיור בכפר, נבקר במוזיאון אנרגיית המים ונצפה על ערוץ נהר הלוסיוס המרשים. בהתאם לזמן נעשה את דרכנו לכפר הציורי סטמניצה (Stemnitsa). אחר צהריים, ערב נחזור למלון שלנו. לינה באזור ארקדיה.

 

יום 4: אולימפיהעיר הנמל פילוס

 

נתחיל את הבוקר באולימפיה (Olympia) העתיקה, בה החלו המשחקים האולימפיים במאה השמינית לפנה"ס ונמשכו ברציפות אחת לארבע שנים במשך 1200! שנים. בהמשך היום נרד בנסיעה דרומה לאורך החוף המערבי לכיוון עיר הנמל פילוס (Pylos) הציורית, אשר ידוע גם בשם נוארינו. שם נערך הקרב הימי המפורסם, אחד הקרבות המכריעים במלחמת העצמאות היוונית ע'ותמנית. עם ההגעה לפילוס נטייל בסמטאותיה הציוריות של העיר. לינה באזור

 

יום 5: שייט אל האי הקסום ספקטיריה – העיירות הונציאניות – קלמטה

בבוקר נצא לשייט לעבר האי הקסום ספקטיריה (Sfactiria) הידוע בנופיו הציוריים ובקרבות העזים אשר אירעו בו. בהמשך ניסע ל"אצבע" המערבית, שהייתה שייכת במשך מאות שנים לאימפריה הוונציאנית. שתי מצודות הוקמו באצבע זו ושימשו עיניים לאימפריה מפני פלישות, תקיפות וסכנות. נבקר במצודת מתוני (Methoni) ובהתאם לזמן גם ב קורוני (Koroni) בהמשך נסיעה קלמטה (Kalamata). עם ההגעה נצא לשוטט במרכז העיר והרובע העתיק של העיר.

לינה בקלמטה.

 

יום 6: חבל מאני – שייט אל מערות דירוס – העיירה מונמבסיה

בבוקר נצא בנסיעה דרומה לעבר חבל מאני. נתחיל בטיפוס בדרך מרהיבה ביופייה בתחילה חוצה חורש ים תיכוני עתיק ובהמשך בתוך יער אורן אדיר שמתחלף ליער ודולבים וערמונים ולבסוף עצי אשוח גבוהים. נסיעה דרך כפרים ציוריים לעבר העיירה הקסומה סטופה והחופים המפורסמים של קרדמילי. נמשיך לאורך החוף המפורץ עד למערות דירוס המרשימות, נצא בשייט בסירות צרות בין מערות נטיפים מרהיבות, עד ליציאה מהמערה אל מפרץ דירוס הכחול. נבקר בעיירת הדייגים גית'יו (Githio), בירת חבל המאני, משם עד מונמבסיה עיירה צלבנית עתיקה וציורית הבנויה על אי קטן המתרומם מתוך הים על מצוק אדיר. פרוש השם מונמבסיה – כניסה אחת. העיר הציורית ממוקמת על סלע צוק ענק היוצא מהים, העיר העתיקה שחלקה משוחזרת להפליא בנויה ממש על המצוק. האי מחובר ליבשה בלשון צרה. המראה דרמטי ונותן הרגשה של זמנים אחרים בהם ישובים נבנו במקומות בלתי נגישים על מנת להגן על עצמם. לאחר חציית לשון היבשה אל האי נלך בשביל עתיק בו נעלה למרומי המצוק האדיר. הנוף לכל עבר מרהיב. לינה אזור מונמבסיה.

 

 יום 7: המפרץ המסיני – העיר העתיקה מיסטראס – ספרטה – נאפפיליו

בבוקר נצא צפונה לעבר ספרטה. נטפס לתצפית על המפרץ המסיני מגובה של כ 1,100 מטרים. משם נסיעה צפונה וטיפוס לרכס בטייגאטוס. נמשיך למיסטראס, שם נערוך סיור רגלי במורד העיר העתיקה מיסטראס – ערש התרבות המערבית. כנסיות ביזנטיות מרהיבות, ציורי קיר מרשימים, ארמונות ואלפי מדרגות וסמטאות ציוריות. שם נרד במסלול בין המבצרים הארמונות והמנזרים. לאחר נצא בנסיעה על כביש ספרטה – נאפפליו. עם ההגעה נצא לסיורים בעיר נאפפיליונאפפיליו הינה עיירת נמל חשובה שיושבת בקצה הצפוני של המפרץ הארגולי ויוצרת בעצמה מפרץ קטן וציורי. העיר שימשה בני אצולה בימי הביניים ומאוחר יותר נמכרה לוונציאנים ובפיהם כונתה – "נאפולי של האימפריה הביזאנטית". במאה ה19 הייתה לבירה של הרפובליקה ההלניסטית הראשונה, כלומר יוון המודרנית, אך עד היום שוררת בה אווירה איטלקית. לינה בנאפפיליו.

 

יום 8: שייט אל האי הידרהמצודת פלמידי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאורך החוף מזרחה לאורך המפרץ הסרוני שבים האגאי, לעיר הנמל. עם ההגעה ולאחר התארגנות נצא לשייט לעבר האי הידרה (Hydra) המפורסם. האי הידרה הקרוי על שמה של המפלצת בעלת שבעה ראשים, איתה הרקולס נלחם כאחד משנים עשר מעללי גבורתו. על האי אין אף כביש אחד והמקומיים כמו גם המבקרים מתניידים ברגל או על גבי חמורים. העיירה המרכזית הידרה הינה תוססת ומלאה בבתי קפה, מסעדות ווילות מרהיבות ונחשבת לאתר נופש נחשק בעונת התיירות. לאחר סיור בעיירה נעשה את דרכינו חזרה לנאפפיליו. אחר צהריים נטפס לעבר מצודת פלמידי (Palamidi) ממנה נשקף נוף עוצר נשימה. לינה בנאפפיליו.

 

יום 9: נאפפיליו – התאטרון של אפידאורוס – מקנה העתיקה – אתונה – תל אביב

לאחר שניפרד מהעיירה הקסומה נצא לביקור בתיאטרון המפורסם של אפידאורוס ללא ספק אחד האתרים היותר מעניינים והמרגשים ביוון. משם נצא אל מיקנה העתיקה, ערש התרבות היוונית הקדומה. מיקנה בעברה עירו של המלך אגממנון, שעמד בראש המחנה היווני במלחמת טרויה. אזור זה נחשב לאחד האזורים הפוריים ביוון. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה של אתונה ונצא בטיסה חזרה לתל אביב

 

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

 

 

תאריכי יציאה 

09-17  אפריל 2024

בהדרכת משה אזר

בהתאם להזמנת טיסות

 מחיר הטיול לנוסע בחדר זוגי (מבוסס על 25 נוסעים):   2159  € אירו.

תוספת לאדם בחדר יחיד: 489 € אירו.

 

נשמח אם תבחרו להצטרף אלינו לטיול מיוחד זה.

מלאו את טופס הרשמה –  ובשמחה נחזור אליכם ונשלח  את כל הפרטים המלאים על הטיול

שיתוף

טופס הרשמה לטיול

דילוג לתוכן